Każdy zuch lubi ruch 09.04.2021 (Piątek)

Dzień dobry :)

Przypominamy ,że od kilku dni mamy już kolejny miesiąc -Kwiecień -plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata. Taka własnie pogoda nam ostatnio towarzyszy.  Słońce na przemian z deszczem i  śniegiem .Czy zauważyliście ?

Dziś chciałybyśmy się z Wami przywitać wiosenną zabawą muzyczną, będzie tam właśnie słoneczko , trochę deszczu a nawet burza . Gotowi ? Zaczynajmy .

Pogodne ćwiczenia na dzień dobry

Teraz ułóżcie  puzzle -Sport to zdrowie - najpierw jednak wybierzcie poziom trudności , z ilu puzzli będziecie chcieli ułożyć obrazek.

Sportowe puzzle

Wysłuchaj opowiadania Doroty Kossakowskiej „Sport to zdrowie”.

Kacper chodzi do przedszkola. Lubi bawić się z kolegami i ze starszym bratem Michałem. Kiedy jest w przedszkolu najchętniej buduje z klocków wieże, domy i garaże. Z bratem urządzają zabawy na podwórku. Ścigają się, wspinają na drabinki i grają w piłkę nożną. Brat Kacpra chodzi do szkoły i na treningi piłki nożnej. Nie wie jeszcze, czy zostanie piłkarzem, ale lubi sport. Wie, że uprawianie sportu daje siłę, poprawia kondycję i hartuje organizm. Kiedy Kacper pójdzie do szkoły też zacznie trenować. Może razem z bratem?
Jak myślicie, co trzeba robić, żeby być zdrowym? Czy trzeba uprawiać sport? A co trzeba jeść?

Poruszaj się do słów rymowanki
Zrób do przodu cztery kroki,
I rozejrzyj się na boki.
Tupnij nogą raz i dwa,
Ta zabawa nadal trwa.
Teraz w lewo jeden krok,
Przysiad i do góry skok.

Zrób do tyłu kroków trzy,
By koledze otrzeć łzy.
Klaśnij w ręce razy pięć,
Na klaskanie też nasz chęć.
Teraz obróć się dokoła
I hurraaa! Zawołaj.

Czy umiesz robić małe i duże kroki? Stań w pewnej odległości od mamy/taty.

Podejdź do rodzica krokami słoniowymi (duży wykrok), normalnymi krokami/podskokami, tip topami (stopa dostawiana do stopy).

Jak myślisz czy zwierzęta uprawiają sport? Opowiedz o tym.

Wykonaj masażyk relaksacyjny na pleckach mamusi/tatusia. Obejrzyj filmik instruktażowy :

masażyk

Nie zapomnijcie  o Kartach pracy Litery i Liczby  strona 60 oraz  63.

Przyszedł czas na relaks przy muzyce klasycznej, dziś odpocznijcie przy drugiej  części koncertu E -dur Wiosna  z cyklu Cztery Pory Roku A.Vivaldiego

Wiosna część 2 Largo

Czas na spacer! Rodzinne spacerowanie to jest to!

Miłego weekendu. Do zobaczenia .

Drodzy Rodzice ,  Wasze dzieci skończyły Karty Pracy część 3 , od poniedziałku będą wykonywać ćwiczenia na stronach Kart części 4. Jeśli ktoś nie zabrał z grupy  tej książki  prosimy o podejście do przedszkola .  Książki będą do odebrania u nauczycielek. Pozdrawiamy serdecznie .

Panie Damarys i Asia